איפה אתה? אתה פה? סדנת לימוד וכתיבה על שאלות של מקום

"ואיפה היה המקום הראשון? הראשון הראשון? כי המקום הראשון, ובלי שום אסמכתא, היה צבע כתום. כתום כולו. כתום כתום. כתום מאוד. ולגמרי".  (ס. יזהר, 'בוהה אל מקום' בתוך "מקדמות").

מה תפקידו של המקום (הראשון, וכל אלה שיבואו) בבניית הזהות שלנו? כל אחת מהזהויות הפרטיות שלנו, וגם הכלליות? כיצד מקומות פיזיים נולדים בתוכנו כמקומות מטאפוריים ומה תפקידה של השפה בבריאת המרחבים החיצוניים והפנימיים? 

יחסים שבין אדם למקום, כשהם מתרחשים במרחבי השפה העברית, לעולם יזמנו את האלוהים  אל המרחב. אל הנוף. אל המולדת הביוגרפית והמדומיינת. אולם מהו המקום, וממה הוא מורכב? ולמה מתכוון קהלת כשהוא קובע כי "אֶל מְקוֹם שֶׁהַנְּחָלִים הֹלְכִים שָׁם הֵם שָׁבִים לָלָכֶת"?
 
בסדנא נבקש להתחקות אחר מושגים של מקום במקורות היהודיים, מכל הרצף ההיסטורי ועד ימינו, דרך לימוד וכתיבה.
בהנחיית איתמר לפיד ומרים גולן.
-

איתמר לפיד הוא ממייסדי מדרשת השילוב נטור והיה שותף להקמת המדרשה למנהיגות משותפת בגליל. הוסמך לרבנות על ידי התכנית לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. כיום מרצה ומלמד במקומות שונים בארץ.

מרים גולן היא יוצרת ומשוררת. ספרה "ללה מרי" זכה בפרס שרת התרבות למשוררים, בפרס רחל נגב ובפרס "טבע" מטעם פסטיבל המשוררים במטולה. ספרה "אל העיר - קינה" זכה במענק מפעל הפיס; ספרה השלישי יראה אור באביב הקרוב. בימים אלו משלימה עבודה על אלבום בכורה, מתוכו פורסם לאחרונה סינגל ראשון.


_

מספר המקומות מוגבל 

עשרה מפגשים בימי ראשון | יט באדר–טו בסיון | 12.3–4.6 | 19:00 | בבית אבי חי

למידע נוסף והגשת מועמדות >>

Model.Data.ShopItem : 0 0

עוד בבית אבי חי