פודקאסטים מומלצים

פודקאסטים (הסכתים) מומלצים בעברית

ספריית הפודקאסטים שלנו היא המקום לגלות סיפורים ורעיונות חדשים מתחומי ידע מגוונים: מעולמות הפילוסופיה, הפוליטיקה, ההיסטוריה, הספרות והטבע. כאן תוכלו למצוא פודקאסטים מסקרנים ומקוריים שילוו אתכם בדרכים, בבית ואפילו בטיולים המשפחתיים.

רשימת הסכתים

מוזות

מוזות

המילים הן הראשונות להיעלם כשאנחנו ניצבים מול תהום. אך בחלל שנפער עשויות להתגלות בפנינו מילים חדשות – ולעתים אפילו יכולה להיווצר שירה. בהסכת ״מוזות״ חוזרת מאיה קוסובר לטקסטים שכתבו אנשי ונשות רוח בימים של שבר גדול, בתקווה שהמילים שלהם יהיו, כפי שכתבה אתי הילסום, כ״רטייה על פצעים רבים״.

הגיבורים הנשכחים

הגיבורים הנשכחים

פרויקט של בית אבי חי ופודקאסט "קטעים בהיסטוריה" אשר מביאים לקדמת הבמה דמויות היסטוריות שנדחקו אל קצוות הזיכרון ולא זכו לתפוס מקום של כבוד בספרי תולדות ישראל. מאחורי כל גיבור נשכח נמצא סיפור מרתק לא פחות מהסיפורים שאנו מכירים מדפי ההיסטוריה. את הסיפורים הנשכחים הללו ננסה להכיר, להבין ולהחיות ממרחק הזמן.

על החתום

על החתום

פודקאסט על המכתבים הכי מסקרנים בהיסטוריה. בכל פרק נציץ לתיבת הדואר של דמות אחת, ונגלה איך ענקי רוח כמו לאה גולדברג, קפקא ועגנון כתבו כשלא חשבו על פילטרים, על עורכים או על פאסון. מנחה: ליעד מודריק. בצוות "על החתום": אבישי חורי, מיכל אטיאס, ניר לייסט, רם שטייר

בחירות בקטנה

בחירות בקטנה

בבחירות האלה נדמה שכבר שמענו הכול. אז איך זה שכל כך קשה להבין מה קורה פה? הנה משהו שעוד לא שמעתם: ״בחירות בקטנה״, ההסכת שסוגר לכם בבחירות האלה נדמה שכבר שמענו הכול. אז איך זה שכל כך קשה להבין מה קורה פה? בפרקים קצרים וממוקדים אפרת שפירא רוזנברג תצייד אתכם במפה לניווט במבוך הפוליטי, ותסקור את קורות המשבר הנוכחי, שיטת הבחירה ותעודת הזהות של כל מפלגה. עוד בחירות? בקטנה, אנחנו לגמרי על זה.

מפלגת המחשבות

מפלגת המחשבות

אפרת שפירא רוזנברג משוחחת עם ד"ר מיכה גודמן על הרעיונות הגדולים שמאחורי הפוליטיקה הישראלית. במתודה היהודית העתיקה של פשט, רמז, דרש וסוד, הם מקלפים את השכבות שמאחורי המאבקים הפוליטיים הקטנים והגדולים, וחושפים מחדש את שכבות העומק ההגותיות שמניעות אותם.

קצה הקרחון

קצה הקרחון

בכל פרק נעמוד על קצה הקרחון של מחלוקת יסודית אחת בחברה הישראלית ונצלול לקרקעית הים כדי להביא לכם את הסיפורים, הרעיונות והאידיאולוגיות שמאחוריה.

על הדרך

על הדרך

יוצאים לטיול משפחתי? התחילו את החוויה כבר מהדרך! פודקאסט "על הדרך" מיועד להאזנה משפחתית. שומעים, הולכים